Російський нафтовий гігант «Роснєфть» розпочинає продаж своїх німецьких активів і хоче завершити процес до вересня, коли закінчується черговий період опіки Берліна над Rosneft Deutschland. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву німецького уряду.

«Російська компанія «Роснєфть» заявила, що розпочала процес продажу і хоче завершити його протягом періоду довірчої власності», — йдеться в заяві представника Міністерства економіки Німеччини.

Юридично «Роснєфть» через дочірнє підприємство Rosneft Deutschland і зараз має частки в трьох німецьких НПЗ, але з вересня 2022 року більше їх не контролює. Уряд Німеччини взяв ці активи під свій контроль. Раніше «Роснєфть» була оператором НПЗ PCK у Шведті, який забезпечував пальним столичний регіон — Берлін та околиці, а також частину західної Польщі. Також Rosneft Deutschland мала міноритарні частки у НПЗ MiRo та Bayernoil, розташованих у Карлсруе та Вобурзі відповідно.

НПЗ у Шведті, який є одним з найбільших в Німеччині, раніше отримував нафту лише через нафтопровід «Дружба». «Роснєфть» не хотіла диверсифікувати поставки нафти на завод, продовжуючи переробляти російську сировину, що суперечило політиці німецького уряду, який закликає свої енергетичні компанії зменшувати залежність від поставок з РФ.

«Роснєфть» володіє 54,17% акцій нафтопереробного заводу PCK Schwedt. Раніше Shell окремо оголосила про продаж своєї 37,5% частки в заводі британській Prax Group.

Наразі завод отримує сировину по «Дружбі» та з польського порту Гданськ. По «Дружбі» наразі до Німеччини надходить казахстанська нафта, а з Гданську — інші сорти неросійської сировини.

«Роснефть» подала судовий позов до німецького уряду щодо своїх нафтопереробних активів у країні. Однак у березні суд відхилив позов «Роснефті» проти Берліна. Суд заявив, що рішення передати дочірні компанії «Роснєфті» в управління уряду було прийнято через занепокоєння тим, що перебої в постачанні російської нафти можуть призвести до зупинки НПЗ Schwedt, а енергетична безпека країни входить до повноважень уряду. Нещодавно Федеральний адміністративний суд Німеччини заявив, що «Роснєфть» призупинила судовий позов, який оскаржує опікунство над її німецькими активами, зазначає Reuters.

Поточний період опіки німецького уряду над активами російської компанії закінчується 10 березня, але його буде продовжено ще на шість місяців.

У лютому Берлін дав зрозуміти, що розглядає можливість експропріації активів «Роснєфті», стверджуючи, що, якщо Росія відновить контроль над компаніями, робота німецьких нафтопереробних заводів буде поставлена під загрозу, оскільки партнери відмовляться від співпраці.