Видобуток нафти в Ірані перевищив 3 млн барелів на добу. Про це повідомив міністр нафти Ірану Джавада Оуджі, виступаючи в кулуарах семінару ОПЕК у Відні, передає Argus.

За словами Оуджі, загальний видобуток нафти в Ірані наразі становить 3,8 млн барелів на добу, з яких 3,07 млн барелів на добу припадає на сиру нафту, а решта – на конденсат. 

Минулого місяця міністр оцінював видобуток сирої нафти на рівні 3 млн бар./добу. Згідно з даними Argus, видобуток нафти в Ірані в травні становив 2,78 млн бар./добу, що є найвищим показником з січня 2019 року.

Збільшення видобутку в Ірані цього року є значним і відбувається в умовах санкцій. Тим часом у переговорах щодо відновлення ядерної угоди між США та Іраном від 2015 року поки немає суттєвого прогресу. За словами Оуджі, Іран задоволений ходом переговорів, а інше високопоставлене іранське джерело повідомило, що його "передчуття" полягає в тому, що переговори "кудись приведуть, до якихось невеликих домовленостей".

Іран сподівається збільшити свої потужності з видобутку нафти в найближчі роки. Зокрема, країна планує збільшити видобуток на нафтовому родовищі Південний Азадеган до 540 тис. барелів на добу, тоді як зараз він становить 190 тис. барелів на добу. "У нас є дійсно хороші пропозиції від китайських та російських компаній. Вони подали свої пропозиції", – сказав Оуджі в інтерв'ю Argus.

Раніше Нафторинок повідомляв, що Іран збільшив експорт нафти до рекордного рівня в умовах санкцій. У травні Іран експортував понад 1,5 млн барелів нафти та газового конденсату, що на 200 тис. барелів на добу більше, ніж у попередньому місяці, і на 400 тис. барелів вище середньомісячного показника за 12 місяців. 

Також повідомлялося, що Іран готовий запропонувати Росії спільну розробку 10 нафтогазових родовищ.