17 квітня, 2024, 14:10

США мають намір найближчими днями ввести нові санкції проти Ірану у зв'язку з його безпрецедентним нападом на Ізраїль, і ці дії можуть бути спрямовані на зменшення можливостей Ірану експортувати нафту. Про це заявила Міністр фінансів США Джанет Єллен, яку цитує Reuters.

«Що стосується санкцій, я очікую, що ми запровадимо додаткові санкції проти Ірану в найближчі дні», — сказала Єллен на прес-конференції у Вашингтоні в рамках весняної зустрічі Міжнародного валютного фонду і Світового банку.

Вона зазначила, що Казначейство і Державний департамент вже вживали заходів для стримування «дестабілізуючої» поведінки Ірану, зменшуючи його здатність експортувати нафту.

«Очевидно, що Іран продовжує експортувати деяку кількість нафти. Можливо, ми можемо зробити більше. Я не хочу забігати наперед щодо наших фактичних санкцій, але, безумовно, це залишається у фокусі уваги як можлива сфера, до якої ми могли б звернутися», — сказала Єллен.

Міністерство фінансів США працює над тим, щоб заручитися підтримкою Китаю, партнерів по G7 та інших великих світових постачальників, щоб підірвати здатність Ірану продовжувати експортувати нафту і отримати мікроелектроніку, необхідну для безпілотників, які він використовував для нападу на Ізраїль і продавав Росії, заявив журналістам високопоставлений чиновник Мінфіну.

Він додав, що стрибок цін на нафту був викликаний в основному геополітичною невизначеністю, а не санкціями США, і зазначив, що минулі санкції не призвели до зростання цін на нафту.

Як відомо, у суботу Іран запустив понад 300 безпілотників і ракет по Ізраїлю, що стало його першою прямою атакою на країну у відповідь на ізраїльський авіаудар по території посольства Ірану в Дамаску 11 квітня, в результаті якого загинули іранські військові.

Нагадаємо, колишній президент США Дональд Трамп відновив санкції, які були послаблені в рамках міжнародної угоди щодо ядерної програми Тегерана. Трамп вийшов з цієї угоди у 2018 році.