Оскільки ціни на паливо в Німеччині тримаються на рівні більше €2/л, все більше і більше водіїв переїжджає через кордон, щоб заправитися у Франції, де вартість пального на АЗС значно нижча. Цей «бензиновий туризм» призводить до того, що запаси пального на АЗС у прикордонних регіонах Франції постійно закінчуються, пише видання Expat Info. 

Станом на 5 вересня, за даними дані Європейської комісії, які наводить Федеральне статистичне управління Німеччини (Destatis), автомобілісти в Франція платили в середньому €1,62/л бензину і €1,78/л дизеля - майже на €0,50/л менше, ніж у Німеччині, де бензин коштує в середньому €2,07/л, а дизпальне - €2,16/л. Destatis дійшла висновку, що ціни в Німеччині є одними з найвищих у Європі. Лише в Данії (€2,04/л) і Нідерландах (€2,01/л) ціна на бензин була приблизно такою ж високою.

Тому багато водіїв їдуть з Німеччині до Франції, щоб запастися дешевим паливом, причому у такій великій кількості, що місцеві автозаправні станції насилу встигають за попитом. Видання Basler Zeitung повідомляє, що у французькому прикордонному місті Сен-Луї, яке знаходиться лише за 15 хвилин їзди від Базеля в Швейцарії та Вайля-на-Рейні в Німеччині, на АЗС закінчується пальне. В інших регіонах також спостерігаються проблеми з постачанням.

Співробітник АЗС у Сен-Луїсі сказав швейцарській газеті, що більшість їхніх клієнтів були «паливними туристами» з Німеччини та Швейцарії, які приїжджають, щоб скористатися перевагами низьких цін. Очікується, що дефіцит палива триватиме до кінця жовтня, коли у Франції планується скасувати субсидії на пальне.