ОПЕК другий місяць поспіль залишила без змін свої прогнози щодо попиту та пропозиції на світовому ринку нафту в 2023 році. В картелі очікують, що світовий попит на нафту в цьому році зросте на 2,22 млн барелів на добу, йдеться в останньому щомісячному звіті ОПЕК про ринок нафти (MOMR). 

В ОПЕК прогнозують, що глобальний попит на нафту досягне 101,8 млн барелів на добу в 2023 році, тоді як в 2022 році становив 99,55 млн барелів на добу. Однак це залежатиме від багатьох факторів, включаючи розвиток глобальної економіки, зміни в політиці щодо Covid-19 і триваючу геополітичну напруженість, зазначається в MOMR.

ОПЕК також залишила без змін свої прогнози щодо видобутку нафти на 2023 рік. За оцінками картелі, обсяги виробництва в країнах, що не входять до ОПЕК, зросте на 1,5 млн барелів на добу, до 67,2 млн барелів на добу. Причому велика частина зростання припадатиме на США, Норвегію, Канаду, Казахстан та Гайану.

Водночас видобуток в РФ цього року, як очікується, впаде на 850 тис. барелів на добу, до 10,18 млн барелів на добу. Однак в звіті зазначено, що цей прогноз “залишається предметом високої невизначеності”.

Видобуток нафти країнами ОПЕК в 2023 році має бути стабільним на рівні 29,2 млн барелів на добу. За оцінками Argus, видобуток нафти ОПЕК у грудні становив 29,03 млн барелів на день.