31 травня, 2023, 14:00

Добова нафтопереробка в РФ за 24 дні травня знизилася на 6,4% щодо аналогічного періоду минулого місяця, до 715,3 тис. тонн, що є мінімумом з початку року, повідомляє російська газета “Коммерсант” з посиланням на джерела, знайомі зі статистикою. 

У травні російські нафтові компанії проходять пік планових ремонтів на НПЗ, а наступного місяця, як очікується, нарощуватимуть виробництво. У річному вираженні переробка зросла приблизно на 2%, оскільки у травні 2022 року видобуток нафти та експорт нафтопродуктів із РФ різко скоротилися після початку російського вторгнення в Україну.

Зниження нафтопереробки збіглося з намірами російського мінфіну вдвічі скоротити субсидії НПЗ за постачання бензину та дизпалива на внутрішній ринок.

Ці чинники та сезонне збільшення попиту на паливо призвели до різкого зростання біржових цін. Так, з початку року вартість бензинів АИ-92 та АИ-95 на зросла на 48%сягнувши історичних максимумів. Вартість дизпалива зросла на 17%. Минулого тижня ціни на бензин почали знижуватися, але 29 травня знову пішли вгору. Біржова вартість АИ-92 та АИ-95 зросла на 0,8% та 0,5%, до 52,7 тис. руб. та 60,1 тис. руб. за тонну відповідно.

За словами співрозмовників у галузі, зниження вартості палива відбулося після того, як нафтові компанії збільшили обсяги пропозиції на біржі на вимогу міненерго. Джерело на ринку каже, що виробники очікують зниження маржі нафтопереробки через скорочення субсидій, що створить передумови для подорожчання палива на АЗС.