Народна депутатка Ніна Южаніна розкритикувала проєкт Кабміну про підвищення ставок акцизу на нафтопродукти, зокрема, на скраплений газ, який використовуються для приготування їжі. Про це вона заявила в етері Телеканалу Прямий. 

За її словами, законодавство Євросоюзу не вимагає від України негайного підвищення податків на пальне.

«Чи вимагає від нас директива ЄС підвищення ставок до мінімального рівня на сьогодні? Ні, не вимагає. Чи передбачає директива ЄС встановлення знижених ставок для транспорту, який використовується у певних галузях — в сільському господарстві,  в транспорті. Так. Чи пропонує наш уряд знижені ставки? Ні», — сказала Южаніна.

За її словами, в багатьох країнах практикується встановлення нижчих ставок акцизу на побутовий скраплений газ, однак в урядовому проєкті цього не передбачено.

Уряд очікує, що після підвищення ставок акцизу на пальне доходи бюджету зростуть щонайменше на 2,2 - 2,5 млрд, сказала нардепка, додавши, що весь тягар підвищення ляже на кінцевого споживача, а паливні компанії продовжать торгувати з роздрібною націнкою на рівні 10 грн/л.

За її словами, в Болгарії ставка акцизу на пальне вища, а ціна на АЗС – така сама, як в Україні. У нас зараз ставка €213 на 1 тис. л, а в Болгарії — €363 на 1 тис. л, але ціна в роздробі в Україні — €1,317/л, а в них — €1,33/л, зазначила нардепка. На думку Южаніної, уряду необхідно проаналізувати, що так впливає на роздрібні ціни в Україні — чи йдеться про високі витрати на логістику, чи все ж таки про високу маржу трейдерів.

Нагадаємо, нещодавно у ряд зареєстрував у Верховній Раді новий законопроєкт про підвищення акцизів на пальне.