Імпорт російської сирої нафти Індією в липні впав вперше з березня, тоді як поставки з Саудівської Аравії зросли вперше за п’ять місяців, повідомляє Reuters, посилаючись на дані, отримані від трейдерів.

У липні Індія імпортувала з Росії 877,4 тис. барелів нафти на добу, що на 7,3% менше, ніж у червні. РФ залишається другим за величиною постачальником нафти до Індії після Іраку.

Водночас індійські нафтопереробники збільшили поставки з Саудівської Аравії, оскільки ціни були привабливими. Вартість російської нафти останнім часом суттєво зросла через високий попит. Індійські НПЗ скуповували російську нафту за зниженими цінами після того, як деякі західні країни та компанії почали уникати закупівель у Москви через її вторгнення в Україну в кінці лютого. Однак зараз російська нафта вже не є такою дешевою.

Імпорт нафти з Саудівської Аравії зріс на 25,6%, до 824,7 тис. барелів на добу в липні, що є найвищим показником за три місяці. Це сталося після того як Саудівська Аравія знизила ціни на свою сировину у червні та липні порівняно з травнем. Королівство залишається третім за обсягами постачальників нафти до Індії.

Загальний обсяг імпорту нафти до Індії в липні впав на 3,2% у порівнянні з попереднім місяцем - до 4,63 млн барелів на добу. Деякі нафтопереробні заводи планували в серпні зупинки на ремонт.