Поставки дизельного палива і газойлю в порти Німеччини в грудні досягли семимісячного максимуму, оскільки підвищений рівень води в річці Рейн обмежив внутрішні поставки з вузла Амстердам-Роттердам-Антверпен (АРА), повідомляє Argus.

За даними Vortexa, в грудні порти Німеччини отримали 750 тис. т дизельного пального і газойлю, що на 580 тис. т більше, ніж в листопаді, і є найвищим показником з травня. 

Сплеск морського імпорту збігся з падінням поставок баржами в першій половині грудня. Загальний обсяг торгів дизельними баржами в хабі АРА, про які повідомлялося на публічних майданчиках, в період з 1 по 16 грудня становив лише 48,12 тис. тонн, тоді як в першій половині листопада – 129,2 тис. т.

Високий рівень води в Рейні на початку грудня обмежив поставки з АРА. Окрім того, загальнонаціональний страйк в Бельгії вплинув на роботу портів і навантаження нафтопродуктів. 

За словами учасників ринку, імпорт ДП в північні порти Німеччини збільшився, і ця тенденція була посилена додатковим попитом на автомобільне паливо напередодні січневого підвищення податку на викиди вуглекислого газу в країні. З 1 січня податок збільшився до €45/т еквіваленту CO2, тоді як минулого року становив €30/т.

США поставили 40% дизельного пального і газойлю, які прибули в північні порти Німеччини минулого місяця, що є найвищим показником за всю історію спостережень Vortexa. Поставки американського дизельного палива в Європу в цілому досягли 65-місячного максимуму в грудні, оскільки обмеження на транзит суден через Панамський канал перенаправили американський продукт в Європу. 

Індія була другим за величиною постачальником дизпального до Німеччини, відвантаживши у грудні 145 тис. т, що також є найвищим показником за всю історію спостережень.