Міністри фінансів країн Великої сімки обговорять запропоноване адміністрацією Байдена обмеження ціни на російську нафту під час зустрічі в п’ятницю, повідомляє Reuters з посиланням на заяву Білого дому.

«Ми вважаємо, що це найефективніший спосіб сильно вдарити по доходах Путіна, і це призведе не тільки до падіння доходів Путіна від нафти, а й світових цін на енергоносії», - заявила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр на брифінгу в середу. Ця тема обговорюватиметься цього тижня на зустрічі міністрів фінансів Великої сімки, яка відбудеться в п'ятницю, додала вона. До G7 входять Великобританія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія та США.

Незважаючи на те, що експорт нафти з Росії опустився до найнижчого рівня з серпня минулого року, виручка від продажів сировини в червні зросла на $700 млн у порівнянні з травнем через підвищення цін, повідомило минулого місяця Міжнародне енергетичне агентство. Доходи РФ від експорту нафти в червні були на 40% вище середнього місячного показника за 2021 рік. 

Західні лідери пропонують вирішити це питання через обмеження цін на російську нафту, встановивши граничну суму, яку нафтопереробники та трейдери можуть платити за російську сировину.