Каспійський трубопровідний консорціум (КТК) призупинив відвантаження нафти з двох виносних причальних пристроїв (ВПП) на своєму чорноморському терміналі Південна Озеріївка через перевірки, повідомляє Reuters з посиланням на два своїх джерела.

«КТК призупинив завантаження з ВПП-2 з 17 серпня через перевірку, а ВПП-1 не працює з початку цього місяця з тієї ж причини», - сказало одне з джерел, яке відмовилося назвати своє ім’я, оскільки не має права публічно говорити з пресою. За його словами, відвантаження з ВПП-3 продовжуються.

Джерела повідомили, що зупинка двох ліній поки не сильно вплинула на роботу терміналу, оскільки поставки казахстанської нафти через КТК зменшились на тлі ремонтних робіт на двох основних родовищах - Тенгіз і Кашаган.

На початку серпня КТК заявив, що постачання нафти через його систему значно знизилося черех технічні проблеми та ремонти на Кашагані та Тенгізі, не надавши цифр. Цього року КТК неодноразово зупиняв відвантаження зі своїх ВПП у зв’язку з технічними роботами та перевірками. В серпні, за планом, експорт сирої нафти через термінал КТК мав становити 5,026 млн т.

Основними акціонерами КТК є російський нафтопровідний монополіст «Транснефть»  (24%), казахстанський «КазМунайГаз» (19%), Chevron Caspian Pipeline Consortium Company (15%) ЛУКОЙЛ (12,5%), Mobil Caspian Pipeline Company (7,5%), CPC Company (7%) і Rosneft-Shell Caspian (7,5%).