«Каспійський трубопровідний консорціум» (КТК) після перевірки наглядових органів вивів два виносні причальні пристрої (ВПП) з експлуатації до усунення виявлених недоліків, повідомляє «Интерфакс» з посиланням на заяву пресслужби компанії.
Подробиці
«Каспійський трубопровідний консорціум» зупинив два з трьох причальних пристроїв. Усі перевалочні операції на морському терміналі консорціуму здійснюватимуться через третій пристрій, введений в експлуатацію у 2014 році, уточнюється в повідомленні.
Причиною зупинки ВПП-1 і ВПП-2 стала перевірка російської Федеральної служби з нагляду у сфері транспорту, проведена у зв’язку з розливом нафтопродуктів внаслідок аварії танкерів у Керченській протоці 15 грудня 2024 року. Консорціум не назвав порушень, які виявила інспекція, але повідомив, що обидва причальні пристрої виведені з експлуатації до їх усунення.
Перевірки
За дорученням уряду РФ з 26 березня 2025 року Федеральна служба з нагляду у сфері транспорту (Ространснагляд) проводить перевірки безпеки інфраструктурних об'єктів водного транспорту Азово-Чорноморського басейну під час вантажно-розвантажувальних робіт із небезпечними вантажами. Вони здійснюються в організаціях, що працюють у морських портах Новоросійська, Темрюка, Сочі, Туапсе тощо.
Проведення перевірок організовано у зв’язку з надзвичайною ситуацією, спричиненою розливом нафтопродуктів унаслідок аварії танкерів у Керченській протоці 15 грудня 2024 року. Основна мета цих заходів — забезпечення виконання вимог щодо запобігання забрудненню морської акваторії нафтою та нафтопродуктами.
Про Каспійський трубопровідний консорціум
КТК з’єднує нафтові родовища заходу Казахстану та російські – на шельфі Каспію – із морським терміналом у Новоросійську. Протяжність маршруту становить 1511 км. Система є основним експортним маршрутом для казахстанської нафти, на неї припадає понад 80% від загального обсягу, що транспортується трубопроводом із Казахстану.
У 2024 році консорціум транспортував 63,01 млн тонн нафти, з яких майже 55 млн тонн припадає на нафту з Казахстану.
Що передувало
Казахстан збільшив видобуток нафти в першій половині березня до нового рекорду, в результаті чого ще сильніше відірвався від своєї квоти в рамках угоди ОПЕК+.
Експорт нафти з Казахстану в березні залишався високим. КТК планував прокачати у квітні 1,7 мільйона барелів нафти на добу (близько 6,5 мільйона тонн), що відповідає обсягам у графіку на березень.