21 березня, 2025, 16:15

Казахстан збільшив видобуток нафти в першій половині березня до нового рекорду, в результаті чого ще сильніше відірвався від своєї квоти в рамках угоди ОПЕК+. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на дані джерел у галузі. 

Подробиці

Казахстан останніми місяцями неодноразово перевищував квоту і обіцяв скоротити видобуток під тиском лідерів ОПЕК+. Однак країні складно переконати американські нафтові компанії, такі як Chevron і Exxon Mobil, скоротити виробництво на найбільших родовищах у Казахстані, де вони є операторами, оскільки інвестори витратили на їх розробку десятки мільярдів доларів. 

Збільшення у березні

Казахстанський видобуток нафти сильно вийшов за межі квоти ОПЕК+ після того, як Chevron наростила видобуток на Тенгізі. Джерела повідомили, що видобуток нафти і газового конденсату в Казахстані сягнув у період з 1 до 16 березня близько 4,6 мільйона тонн, або 2,16 мільйона барелів на добу. Це вище рекордних 2,12 мільйона барелів на добу в середньому в лютому. 

Квота Казахстану за угодою ОПЕК+ не обмежує видобуток газоконденсату, а виробництво нафти не має бути вищим за 1,468 мільйона барелів на добу. 

Згідно з даними Reuters, Казахстан 1-16 березня видобував близько 1,86 мільйона барелів нафти на добу, перевищивши свою квоту майже на 400 000 барелів на добу. Добовий видобуток нафти в Казахстані, за оцінкою ОПЕК, становив у січні 1,57 мільйона барелів, а у лютому — 1,767 мільйона барелів. 

Компенсації ОПЕК

Казахстан обіцяв компенсувати перевищення квоти додатковими скороченнями. У четвер ОПЕК опублікувала новий графік для восьми країн, включно з Росією, Казахстаном та Іраком, щодо подальшого скорочення видобутку, щоб компенсувати перевищення квот у попередні періоди. 

Додатковий план для Казахстану передбачає скорочення ще 908 000 барелів нафти на добу до червня 2026 року. 

Джерела Reuters в ОПЕК+ раніше повідомили, що рекордний видобуток у Казахстані підштовхнув деяких ключових членів картелю до рішення про збільшення видобутку з квітня. 

Експорт нафти з Казахстану в березні залишається високим, оскільки поставки за основним маршрутом — Каспійським трубопровідним консорціумом (КТК) — тривають у звичайному режимі, без зниження обсягів. КТК планує прокачувати у квітні 1,7 мільйона барелів нафти на добу (близько 6,5 мільйона тонн), що відповідає рівню графіка на березень.

Схожі публікаціЇ