Китай у вересні збільшив імпорт нафти з Росії на 22% порівняно з аналогічним періодом минулого року, але Саудівська Аравія зберегла статус головного постачальника, повідомляє Reuters, посилаючись на дані китайської митниці.

Поставки з Росії, включаючи обсяги нафти, що транспортується до Китаю по трубопроводу Східний Сибір-Тихий океан, у вересні становили 7,46 млн т, або 1,82 млн барелів на добу, повідомили в Головному митному управлінні Китаю. У порівнянні з попередніми місяцями поставки знизилися: у серпні з Росії було імпортовано 1,96 млн барелів на добу, а рекордний рівень був зафіксований в травні - 2 млн барелів на добу.

Водночас імпорт з Саудівської Аравії у вересні становив 7,53 млн т, або 1,83 млн барелів на добу, зменшившись на 5,4% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року, а також у порівнянні з серпнем 2022 року, коли було поставлено 1,99 млн барелів на добу.

За підсумками 9 місяців року Саудівська Аравія утримує статус найбільшого експортера нафти до Піднебесної, поставивши 65,84 млн т, що на 1% менше, ніж за аналогічний період 2021 року. Росія збільшила експорт до Китаю майже на 9%, до 64,26 млн т, посівши друге місце.