Каспійський трубопровідний консорціум (КТК) - компанія, що побудувала й експлуатує нафтопровід, який з'єднує родовища Західного Казахстану з російським узбережжям Чорного моря, - закінчила роботи із заміни танка плавучості на першому виносному причальному пристрої (ВПП-1) та почала відвантаження нафти. Про це компанія повідомила на своєму сайті. 

Як зазначається в повідомленні, КТК успішно виконала гідростатичні випробування та 12 листопада почала навантаження нафти через ВПП-1 на танкер MINERVA SOPHIA.

Всі інженерні розрахунки, встановлення допоміжного та основного обладнання, операції з монтажу виконано фахівцями КТК та підрядної організації ТОВ «Альянс».

“На темпах робіт позначилися характерні для цього періоду несприятливі погодні умови і підводні течії, що часто змінюються. З урахуванням обстановки, що складається, російські підрядники щодня проводили динамічну оцінку ризиків”, - йдеться в повідомленні компанії.

Нагадаємо, що КТК зупинив відвантаження з двох виносних причальних пристроїв ВПП-1 та ВПП-2 у серпні 2022 року після виявлення на них тріщин у вузлах кріплення підводних рукавів до танків плавучості. Однак відвантаження продовжувалося з ВПП-3.

На даний час здійснюється підготовка до заміни танка плавучості ВПП-2, заявили в КТК.

Проблеми КТК спонукнули Казахстан шукати альтернативні маршрути для експорту своєї нафти. Як повідомляв НР, з 1 січня 2023 року Казахстан почне експортувати нафту нафтопроводом Баку - Тбілісі - Джейхан обсягом 1,5 млн т на рік. 

Схожі новини