29 квітня, 2024, 13:41

Фонд держмайна планує виставити націоналізовану частку в компанії «Альянс Холдинг» та 100% у статутному капіталі ТОВ «Нафтова компанія «Альянс-Україна» на відкритий аукціон. Про це повідомляє Forbes Ukraine з посиланням на коментар голови ФДМУ Віталія Коваля.

Фонд збирається виставити націоналізовані активи мережі АЗС Shell на відкритий аукціон після зняття з них арешту та визначення стартової ціни. Водночас ФДМУ не планує пропонувати викупити ці частки глобальній Shell. Компанія зможе взяти участь у конкурсі на загальних умовах, йдеться у повідомленні, оскільки Фонд шукає шляхи отримання найвищої цінової пропозиції. Голова ФДМУ вважає, що чим більшою буде конкуренція, тим більше коштів отримає державний бюджет.

Водночас у ФДМУ поки не готові назвати орієнтовні строки проведення аукціону, оскільки до цього їм треба вирішити проблеми, з якими стикається Фонд під час реєстрації права власності, а також вирішення питань щодо визначення стартової вартості лоту. Наразі Фонд здійснює заходи зі зняття арешту, заборон вчинення реєстраційних дій стасовно цих активів. 

Нагадаємо, раніше голова Фонду держмайна України (ФДУ) Віталій Коваль повідомив, що активи мережі АЗС Shell в Україні перейшли в управління Фонду. На початку квітня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) задовольнив апеляційну скаргу Мінюсту і вирішив націоналізувати 49% «Альянс Холдинг». А в лютому ВАКС постановив націоналізувати частку в ТОВ «Нафтова компанія «Альянс-Україна». В Shell заявляли, що розчаровані такими рішеннями, оскільки вони ігнорують факти та рішення Палати з питань підприємництва Апеляційного суду м. Амстердама, яке підтверджує, що поточна частка Shell‎ в  її українському ритейл-бізнесі становить 97,44%.

В Shell вважають, що таке необґрунтоване привласнення Україною іноземних інвестицій та активів суперечить міжнародному праву, яке захищає міжнародних інвесторів.