Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції України щодо стягнення в дохід держави українських активів російської компанії «Татнефть» (Татарстан, РФ). Про це повідомила пресслужба Мін’юсту.
Націоналізація
ВАКС постановив застосувати до ПАТ «Татнєфть імені В.Д. Шашина» санкцію, передбачену пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону України «Про санкції».
Зокрема, на підставі рішення суду, в дохід української держави стягнуто корпоративні права компаній, якими напряму володіла російська «Татнефть», а саме:
100% частки в статутному капіталі ТОВ «Татнєфть-АЗС-Україна»;
92,98 % частки в статутному капіталі ТОВ «Харків-Капітал»;
88,97 % частки в статутному капіталі ТОВ «Полтава-Капітал».
Зазначені компанії володіють нафтобазами, автозаправними станціями, нежитловими будівлями, земельними ділянками, бензовозами та автомобілями на території Харківської та Полтавської областей, йдеться у повідомленні Мін’юсту.
Рішення ВАКС може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідачі та треті особи мають п’ять днів з моменту опублікування повного тексту рішення на сайті суду для подання апеляції.
Що передувало
Міністерство юстиції України 27 січня подало до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) позови до російської компанії «Татнефть» про застосування санкцій у вигляді стягнення її українських активів.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України 2023 року передав в управління «Укрнафті» низку активів російської компанії «Татнєфть», на які накладено арешт у кримінальному провадженні. Йдеться про більш ніж 110 об’єктів різного типу (автозаправні комплекси, нафтобази, інші господарські приміщення), які знаходяться на території Полтавської і Харківської областей.
20 червня 2024 року АМКУ повідомив, що «Укрнафта» отримала дозвіл на одержання в управління часток у статутному капіталі трьох ТОВ — «Полтава-Капітал», «Харків-Капітал» і «Татнєфть-АЗС-Україна».
Втім, більшість переданих в управління «Укрнафті» заправок «Татнєфть-АЗС-Україна» не підлягають ремонту, заявив керівник «Укрнафти» Сергій Корецький.