3 квітня, 2024, 10:21

Компанія Shell вважає необґрунтованим рішення Вищого антикорупційного суду (ВАКС) про націоналізацію частки «Альянс Холдинг». Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті компанії.

В Shell кажуть, що ця справа ґрунтується на некоректній і застарілій інформації.

«Рішення суду ігнорує факти та рішення Палати з питань підприємництва Апеляційного суду м. Амстердама, яке підтверджує, що поточна частка Shell‎ в її українському ритейл-бізнесі становить 97,44%», — йдеться у повідомленні. 

В компанії додали, що невизнання рішень суду члена-засновника ЄС в той час, коли Нідерланди спільно проводять міжнародну конференцію на тему «Відновлення справедливості для України», створює хибне уявлення про бізнес Shell в Україні та є негативним сигналом для потенційних нових інвесторів країни.

Нагадаємо, Апеляційна палата ВАКС задовольнила апеляційну скаргу Міністерства юстиції України, постановивши стягнути в дохід держави 49% статутного капіталу ТОВ «Альянс Холдинг». 

Це сталося після того, як в кінці січня цього року Вищий антикорупційний суд України (ВАСУ) визнав, що Shell володіє 97,44% ТОВ «‎Альянс Холдинг»‎, не задовольнивши позов Міністерства юстиції щодо активів компанії. 100% «Альянс Холдинг» належить зареєстрованій в Нідерландах компанії «ЦИЦЕРОН ХОЛДІНГ Б.В.», або Cicerone. А 97,44% акцій Cicerone належать міжнародній компанії Shell. Таким чином, ВАСУ підтвердив, що глобальній Shell належить 97,4% Shell Retail Ukraine (ТОВ «Альянс Холдинг»), яка управляє мережею АЗС в Україні.

Націоналізацію частки «Альянс Холдинг» в Shell назвали необґрунтованим привласненням активів компанії.

«Таке необґрунтоване привласнення Україною іноземних інвестицій та активів Shell суперечить міжнародному праву, яке захищає міжнародних інвесторів. Звісно, ми зробимо все можливе для захисту наших працівників, активів, інвестицій та репутації», — зазначається в заяві.

В Shell додали, що рішення ВАКС не враховує того факту, що з лютого 2022 року компанія інвестувала мільйони доларів у підтримку роботи свого збиткового українського ритейл-бізнесу та у збереження робочих місць для понад 1,5 тис. працівників. 

«Shell працює з дотриманням всіх відповідних законів України та міжнародних законів, включаючи законодавство про санкції‎», — наголосили в компанії.