12 травня, 2023, 17:15

Фактична ціна експорту російської нафти в середньостроковій перспективі буде вищою, ніж закладено в макропрогнозі Банку Росії для сорту Urals, оскільки вона формуватиметься з різних бенчмарків, передає російський “Интерфакс” з посиланням на доповідь Центробанку РФ про грошово-кредитну політику. 

У лютому ЦБ Росії знизив прогноз ціни на нафту марки Urals на 2023 рік з $70 до $55/барель, на 2024 рік – з $60 до $55/барель і на 2025 року – залишив на рівні $55. Наприкінці квітня, оновлюючи середньостроковий макропрогноз, Банк Росії не змінив прогноз щодо вартості Urals, залишивши його на рівні $55 на весь трирічний період.

Як зазначає ЦБ у доповіді про грошово-кредитну політику, "оскільки Росія експортує кілька сортів нафти на різних напрямках (Urals, Siberian Light, ESPO, Sokol, ARCO та інші базиси поставки) з різними спредами до Brent, фактична експортна ціна російської нафти складається з виважених за обсягами поставок котирувань окремих сортів".

За оцінкою ЦБ, фактична експортна ціна російської нафти буде дещо вищою прогнозних $55 за барель для Urals з урахуванням вищої вартості інших сортів.

Що стосується сорту Urals, то знижка до Brent скоротилася з $34 у січні-лютому до $25 у квітні, зазначається у доповіді ЦБ РФ.