Небувале зростання попиту на LPG в балонах та інциденти через неправильне їх використання вимагають нагадати правила безпеки, адже 80-90% балонів заправляють пропан-бутаном на АЗС, а не в спеціально призначених для цього пунктах.
Заправляти придбані балони пропан-бутаном за правилами треба на Газонаповнювальні пунктах (ГНП). Найближчий до Києва, наприклад, знаходиться в Бородянці. Але левова частка заправок відбувається на АЗС, де продається автогаз. Правильно це чи ні - дискусійне питання, проте є фактом те, що на заправках газом наповнюють 80-90% балонів. Саме зростаючий попит на таку послугу змусив НафтоРинок зібрати правила заправки та експлуатації балонів.
Головне, що мають знати українці, які вперше принесли балон в помешкання, або через великий проміжок часу знову стикнулись з балоном LPG:
перед першою заправкою випустіть повітря з нового балона;
дізнайтесь вагу пустого балону та дозволену заправку;
заправляти дозволено до 80% від його об’єму;
не розігрівайте балон та уникайте прямих сонячних променів;
при використанні балон має бути виключно у вертикальному положенні;
не використовуйте плиту для природного газу (метану) для балону зі скрапленим газом (пропан-бутаном), встановіть редуктор;
враховуйте різницю температур на вулиці та в приміщенні, де використовується пропан-бутан;
провітрюйте приміщення, де використовується газ;
перед заправкою та періодично під час експлуатації перевіряйте герметичність з’єднань вентиля, шлангу та інших частин.
Герметичність до заправки має перевірити власник балону та заправник, це потрібно зробити використовуючи мильну емульсію (розчин) на стиках з’єднувальних частин. Після заправки у разі появи запаху газу - припиніть користування газовими приладами (перекрити вентилі та крани подачі газу), винесіть балон на вулицю та провітріть приміщення та викликайте 104!