Ціни на нафту зросли майже на 4% у вівторок після того, як Саудівська Аравія висунула ідею скорочення видобутку країнами ОПЕК+ у разі суттєвого збільшення експорту з Ірану, повідомляє Reuters.

Напередодні міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Салман у коментарі для Bloomberg у понеділок заявив, що країни ОПЕК+ можуть вдатися до скорочення видобутку для підтримки високих цін на нафту.

Вартість нафти Brent зросла на $3,74, або 3,9%, і встановилася на рівні $100,22/бар., а котирування West Texas Intermediate підвищилися на $3,38, або на 3,7%, до $93,74/бар.

Останнім часом на трейдерів впливали передусім такі фактори як можливе збільшення поставок іранської нафти, побоювання рецесії, а також зниження попиту на бензин в США. Це призвело до падіння цін на нафту. Міністр Саудівської Аравії висловив думку, що паперовий і фізичний ринки нафти наразі відірвані один від одного. Аналітики стверджують, що на фізичному ринку пропозиція залишається досі обмеженою, але ціни знижувались.

Джерела Reuters в ОПЕК кажуть, що скорочення видобутку ОПЕК+ дійсно можливе, якщо Іран укладе ядерну угоду зі США і почне збільшувати обсяги експорту. Високопоставлений чиновник зі США повідомив Reuters, що в ході переговорів Іран відмовився від деяких своїх основних вимог.