Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що з 2025 року країна зможе задовольняти свої потреби в нафті за рахунок поставок через Трансальпійський трубопровід (TAL), передає Reuters.

Уряд Чехії планує у найближчі роки повністю позбутися залежності від російської нафти. Наразі країна продовжує отримувати російську сировину по трубопроводу “Дружба” як виняток із санкцій. Нагадаємо, ЄС заборонив імпорт російської нафти з 5 грудня 2022 року.

Чеські нафтопереробні заводи належать польській державній нафтопереробній компанії PKN Orlen, яка заявила в квітні про розірвання контракту на постачання російської нафти для своїх польських підприємств.

Представники польського уряду та PKN Orlen зустрілися з Міністерством промисловості Чехії в Празі у вівторок і заявили, що працюватимуть над відмовою від переробки російської нафти на чеських підприємствах Orlen.

Прем’єр-міністр Фіала сказав, що нова угода між державним оператором трубопроводу MERO та компанією TAL про збільшення потужності труби до 4 млн тонн на рік дасть можливість позбавитися від залежності від Росії з 2025 року.

Минулого року Чехія отримала схвалення акціонерів TAL на модернізацію гілки труби, яка проходить через Італію й Німеччину, де приєднується до трубопроводу IKL, що з’єднує Німеччину та Чехію. 

Чехія споживає близько 7-8 млн тонн нафти на рік, отримуючи сировину через TAL і «Дружбу».