Потік «сумнівного» біодизеля з Китаю до Європи потребує ретельної перевірки ЄС, адже він може спровокувати повний крах біопаливної промисловості Європейського Союзу, заявила в середу профільна асоціація, передає Reuters. 

Європейська асоціація виробників біопалив (EWABA) заявила, що 11 європейських заводів з виробництва біодизеля вже припинили виробництво, а ще 10 – зменшили свою потужність на тлі зростання поставок біопалива з Китаю.

ЄС запровадив стимули для виробництва біодизеля з відпрацьованої олії і жиру, намагаючись збільшити використання відновлюваної енергії. Однак, побачивши попит на біодизель в Європі, Китай збільшив поставки біопалива на європейський ринок, витісняючи місцевих виробників.

За словами трейдерів, ціни на біодизель в Європі впали майже вдвічі з серпня 2022 року, що призвело до зменшення доходів виробників.

Минулого тижня європейська асоціація FEDIOL назвала причиною різкого падіння цін на насіння ріпаку аномальне зростання імпорту до Європи біодизеля. 

EWABA заявила, що ЄС недостатньо добре перевіряє імпорт з Китаю, який, ймовірно, використовує для виробництва біопалива пальмову олію.

«Популяризація біодизеля, виготовленого з відходів, має супроводжуватися дієвими законодавчими стимулами та практикою аудиту та перевірки... щоб запобігати сумнівній чи шахрайській діяльності», – заявила EWABA, не зазначивши назв конкретних китайських компаній. В асоціації додали, що поточна ситуація незабаром призведе до повного колапсу біопаливної промисловості ЄС.