14 лютого, 2024, 14:55

У лютому Європа значно збільшила експорт бензину до країн західної Африки, повідомляє Reuters з посиланням на дані відстеження суден. 

Західна Африка отримає рекордні 730 тис. барелів на добу бензину з Європи, свідчать попередні дані аналітичної компанії Kpler. Це буде найвищий показник з тих пір як компанія почала відслідковувати експорт за цим маршрутом на початку 2017 року. Якщо прогноз справдиться, то обсяги імпорту і лютому будуть на 70% вищими за показник січня, кажуть в Kpler. 

Як відомо, Європа виробляє більше бензину, ніж споживає. Тому регіон експортує цей продукт до Африки та США. Імпортери в Африці  збільшили закупівлі європейського бензингу, скориставшись відносно низькими цінами в Європі. Поставки в основному призначені для Нігерії, найбільш густонаселеної країни Африки.

«До початку лютого європейський бензин коштував особливо дешево порівняно з аналогами в США та Азії. Але з огляду на те, що європейський ринок бензину в лютому сильно піднявся, ми очікуємо, що в березні цей потік знову сповільниться», — каже аналітик Sparta Commodities Філіп Джонс-Люкс.

Дані Kpler також показують, що поставки до Західної Африки з Нідерландів, де знаходиться найбільший в Європі нафтопереробний завод, у лютому сягнули майже 140 тис. барелів на добу, що є найвищим показником з квітня 2023 року.

Водночас запуск нафтопереробного заводу Данготе в Нігерії має зменшити попит Африки на імпортне пальне. Наразі завод працює в тестовому режимі, але має збільшити обсяги переробки нафти протягом цього року.