5 липня, 2022, 10:55

За даними галузевого об’єднання Norwegian Oil and Gas (Noga), більше 10% видобутку нафти і газу в Норвегії можуть бути закриті через страйк цього тижня.

Як повідомляє Argus, 30 червня профспілка Lederne заявила, що 74 працівники державних морських платформ Gudrun, Oseberg South і Oseberg East зупинять роботу 5 липня з опівночі за місцевим часом. Вни протестуватимуть, оскільки не було досягнено угоди щодо оплату праці. Пізніше профспілка заявила, що до страйку долучиться ще 117 працівників платформ Equinor Heidrun, Aasta Hansteen і Kristin.

За інформацією Noga, видобуток вуглеводнів на всіх шести родовищах доведеться припинити. Окрім того, зупиниться робота на родовищі Тиріханс, яке прив’язане до платформи Kristin. Це призведе до зменшення видобутку нафти на 130 тис. бар./добу та газу - на 292 тис. бар./добу нафтового еквіваленту (разом - понад 400 тис. бар./добу н.е.). Як відомо, Норвегія - найбільший виробник нафти та газу в Європі, що видобуває сумарно близько 4 млн бар./добу н.е. вуглеводнів.

Lederne та дві інші профспілки - Safe та Industri Energi - домовилися про розмір виплат для понад 7 тис. працівників морських нафтових і газових платформ після річних переговорів із роботодавцями минулого місяця. Однак 67% членів Lederne згодом відхилили угоду.