Колишній народний депутат та чинний голова Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України Сергій Пашинський заявив, що сьогодні вранці співробітники СБУ і НАБУ провели обшуки у його помешканні. Про це він написав на своїй сторінці у FaceBook. 

За словами Пашинського, справа стосуються передачі пального Курченка державі. «Справа щодо передачі «палива Курченка», а насправді палива кремлівської «Роснефті», державі — за часів мародерства Януковича цей олігарх наживися активами на сотні мільйонів доларів, в тому числі майже 100 тисячами тонн нафтопродуктів, які у 2014-ому році вдалося передати державним нафтовим операторам», — написав Пашинський. 

Він нагадав, що нафтопродуктами Курченка в 2014 році покрили дефіцит палива в ЗСУ. За цим фактом було відкрито криміналну справу. Слідчі дії проводилися в рамках саме цього кримінального провадження — №32014100070000038 від 08.05.2014, зазначив Сергій Пашинський.

«З березня 2022-го я очолюю Національну асоціацію підприємств оборонної промисловості України. Мене не треба шукати чи обшукувати – за цей час я жодного разу не покидав Україну. Підприємства-учасники Асоціації виробляють безпілотники, артилерію, бронетехніку, боєприпаси, станції РЕБ та РЛС. Кожного дня ми переживаємо загибелі близьких, російські бомбардування, аудити ДАСУ. Як Голова Асоціації і координатор багатьох оборонних програм, в мене лише прохання до слідчих — не відволікайте мене Курченком, будь ласка», — написав колишній нардеп.

Нещодавно повідомлялося, що екснардепку Тетяну Чорновол викликають з фронту до НАБУ у справі про пальне та нафту Курченка.

Нагадаємо, за пальне та нафту біглого Сергія Курченка змагались декілька олігархічних груп за допомогою політичних ресурсів у 2014-2015 рр. Пальне рішенням корумпованого Приморського суда м. Одеса передано на баланс держпідприємству Міненерго – «Укртранснафтопродукт», а далі  було реалізовано компанією Сергія Тищенко «Укройлпродукт» за ринковими цінами трейдерам, серед яких була в тому числі компанія «Галнафтогаза». У Верховній Раді за «передачу пального Курченка ЗСУ» агітували депутати «Народного фронту» - Тетяна Чорновол та Сергій Пашинський.

Як писав НафтоРинок, ДП «Укртранснафтопродукт» у 2014 році очолив Володимир Гаврилов, який, як і гендиректор ДП ПОНП Андрій Голубей, є креатурою колишнього директора Департаменту з питань функціонування та реформування нафтогазового сектору Міненерговугілля України – Андрія Бойчука (пізніше навіть був головою ОДА Івано-Франківської обл.). Останній у свою чергу, за даними ЗМІ, є ставлеником нардепа з «Народного Фронту» — Сергія Пашинського, якого також вважають бізнес-партнером ГК «Фактор» Сергія Тищенка.