4 листопада, 2022, 18:50

27 жовтня в у Львові пройшов камерний захід на приблизно на 40-50 осіб, організований «Ньюфолк НКЦ», в якому прийняли участь приватні і державні нафтогазові компанії та декілька держслужбовців (Роман Опімах (Держгеонадра), Микола Колісник (Міненерго), Андрій Жупанін (нардеп)). Через знайомства у Львівській ОДА і за підтримки державної компанії «Укргазвидобування» зустріч проводиться у Львові вдруге під час війни: цей же захід, в тому ж місці, з тією ж програмою та учасниками вже відбувався 26 травня 2022 р. Від «Нафтогазу», вочевидь з погодження служби безпеки, у заході приймали активну участь Олександр Романюк, Сергій Перелома, Олександр Сендега, Олег Толмачов, Андрій Місіньов, Андрій Делитканич, Михайло Братах, Максим Асауляк, Жанна Канчуківська.

Не дивлячись на антикризові гасла заходу та «крокування вперед задля спільної перемоги» на  фронті енергонезалежності «Ньюфолк НКЦ» виникли проблеми. Нафтогазова спільнота засудила в соцмережі організатора конференції Андрія Закревського у продовженні просування інтересів білоруської напівдержавної компанії виробника «Фідмаш», представником якої в Україні багато років є директор та засновник «Ньюфолку». Саме за його сприяння за часів керування «Укргазвидобування» вигадника невиконаної програми 20/20  Олега Прохоренко, українська держкомпанія завела до списку своїх постачальників нафтогазового обладнання та підрядників білоруські державні компанії – «Бєлоруснефть» та «Фідмаш». Пізніше, у 2017 р. «Фідмаш» через свою білоруську «дочку» обирає в Україні в партнери «Бурову техніку» для створення сервісної компанії «БТФ-Колтюбінг» - на базі якої є два комплекти білоруських колтюбінгів.

Сьогодні, на восьмому місяці війни з росією за підтримки білорусі на сайті newfolk.com.ua Закревського й досі рекламується білоруський «Фідмаш», а на білоруському www.fidmashnov.by - «НТЦ Ньюфолк» серед партнерів. «Це титульна сторінка Конференції!!! 8 місяць війни, а хлопці рекламують Білоруську компанію через яку Укргазвидобування відмивало кошти!!!», - обурюється один з дописувачів у соцмережі. – «…пільги з РЕНТИ, які надала держава, Укргазвидобування в розмірі майже 3,5 млрд. грн відправила Лукашенку!!!».

Нагадаємо, Закревський вже був у центрі скандалу з «Укргазвидобування», коли переміг тендер на проведення прес-турів держкомпанії на 2,2 млн грн. Але «протестувавши» переможця у двох заходах, УГВ розірвала контракт з ТОВ «Ньюфолк НКЦ». Детально про діяльність експерта по всіх питаннях, в тому числі про підозри СБУ, можна переглянути за посиланням.

Проте у Закревського є не тільки кримінальна справа, відкрита за клопотанням СБУ. За даними НафтоРинку наразі позов на майже 100 тис. грн проти ТОВ «НЬЮФОЛК НКЦ» готує Київське міське відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Схожі новини