Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) підвищило свій прогноз світового попиту на нафту у 2023 році на 100 тис. барелів на добу порівняно з попереднім звітом, до 102 млн барелів на добу. Про це йдеться у щомісячному звіті МЕА щодо ринку сирої нафти.

В МЕА заявили, що зростання попиту пришвидшиться у другій частині року на тлі відновлення попита на пальне в Китаї після зняття обмежень, пов'язаних з COVID-19. МЕА прогнозує зростання попиту на 710 тис. барелів на добу в поточному кварталі та на 2,6 млн барелів на добу в жовтні-грудні.

МЕА також заявило, що в середньому зростання попиту цього року становитиме 2 млн барелів на добу. Однак це може стати проблемою, враховуючи невизначеність щодо російського видобутку. У 2023 році агенція прогнозує світові поставки нафти на рівні 101,6 млн барелів на добу, тоді як попит у другому півріччі може зрости до нового максимуму – 103,2 млн бар./добу.

Зростання попиту в ІІ півріччі призведе до зменшення запасів сирої нафти та зростання цін, очікують аналітики. За прогнозами S&P Global Platts, ціни на нафту Brent зростуть протягом найближчих місяців і у вересні становитимуть в середньому $90 за барель, але знову знизяться у 2024 році.

Джерело: IEA, S&P Global Platts