5 вересня, 2022, 10:08

31 серпня 2022 року прокурором САП за матеріалами НАБУ скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього начальника Центру забезпечення виробництва Укрзалізниці, його підлеглого - начальника управління та організатора цього злочину - представника комерційної структури, зловживання яких завдали «Укрзалізниці» 103 млн грн збитків, повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Як вже повідомлялось, в рамках досудового розслідування встановлено, що на початку 2017 року посадовці Укрзалізниці вжили узгоджених дій до того, щоб один із постачальників дизельного пального отримав безпідставне підвищення ціни на нього, збільшивши свій прибуток на загальну суму майже 103 млн грн.

Більш того, попри наявність діючих попередніх контрактів, які дозволяли Укрзалізниці продовжувати отримувати пальне за нижчими цінами, службові особи залізниці умисно наполягли на виконанні поставок саме за новими, вищими на 15-20 % розцінками.

Дії осіб кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 КК України.

Зауважимо, що організатор цього злочину – високопоставлений представник постачальника дизельного пального - перебуває у міжнародному розшуку, стосовно нього здійснюється спеціальне досудове розслідування.

На сьогодні досудове розслідування у справі закінчено. Обвинувальний акт скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

Нагадаємо, отримати незалежні Цінові індикативи на дизельне пальне з доставкою автонормами по областях, ви можете оформивши передплату на інформаційний продукт Diesel DDP (Delivered Duty Paid). Випуски – щовівторка та четверга.

Крім того, на час військового стану НафтоРинок випускає Daily fuels&LPG, де описані ключові події ринків нафти, бензину, дизпального та скрапленого газу. Випуски містять актуальні новини галузі, резонансні судові справи, зміни у законодавстві, повідомлення про тендери державних та приватних компаній.