7 червня, 2023, 14:35

Від початку повномасштабної війни група Smart Holding спрямувала на допомогу Україні майже 1,3 млрд гривень ($41 млн), повідомили НР в пресслужбі компанії.

Ключовими напрямками допомоги холдингу є підтримка гуманітарних проектів, військових, внутрішньо переміщених осіб, а також соціально важливих об’єктів, зазначається в повідомленні. Особлива увага в умовах війни приділяється забезпеченню військових та медичних закладів необхідними матеріалами.

“Зокрема, близько 90 млн гривень група спрямувала на закупівлю в Європі 120 обладнаних автівок швидкої допомоги для фронту та прифронтових громад. Для потреб військових частин холдинг закупив на суму майже 3 млн гривень товари медичного призначення: бандажі, перев’язувальні матеріали, фізрозчини, гемостатики, шприци тощо. Додатково придбали 4000 професійних військових аптечок американського зразка на суму понад 12 млн гривень, а також 3400 військових ліжок на суму понад 2 млн гривень”, – йдеться в повідомленні Smart Holding.

Для лікарень у місті Запоріжжя група придбала медичне обладнання на суму 45,5 млн гривень, для лікарень Дніпра – товари медичного призначення ізраїльського виробництва на 14,6 млн гривень. Також Smart Holding виділив 700 тисяч гривень на відновлення відділення Інституту Серця МОЗ України в Ірпіні, яке було пошкоджено в результаті обстрілу, розповіли в компанії.

На закупівлю евакуаційного транспорту та пального холдинг спрямував 3,8 млн гривень. Також холдинг забезпечував продуктовими наборами і засобами гігієни регіони, які потребували цього найбільше. Загалом на цю допомогу виділили більше 90 млн гривень, придбавши понад 100 тисяч таких наборів для прифронтових областей, кажуть в Smart Holding.

“На суму понад 40,5 млн гривень група замовила виготовлення генераторів різної потужності, які передаються на потреби лікарень, військових, пунктів незламності та інших соціальних закладів. Перший надпотужний генератор з 208 вже поїхав на одну з ділянок фронту, де допоможе виконувати бойові завдання силам ТрО ЗСУ”, – зазначається в повідомленні. 

Крім масштабних загальногрупових проєктів кожний бізнес Smart Holding надавав і продовжує надавати персональну допомогу країні. Зокрема, сталь “Метінвесту” використано для десятків тисяч захисних і фортифікаційних споруд, танкових їжаків, сучасної захисної амуніції, які допомагають боротися з агресором. “За 15 місяців війни група “Метінвест” перерахувала на допомогу Україні понад 3,7 млрд гривень, із них більш як 2 млрд гривень становить допомога силам оборони країни, які ведуть боротьбу з агресором”, – повідомили в компанії, додавши, що група газовидобувних компаній Smart Energy допомагала облаштовувати блокпости, забезпечувала засобами захисту рятівників, вітала солодкими подарунками маленьких переселенців в регіонах присутності. На ці потреби компанія спрямувала більш ніж 49 млн гривень.

Окрім того, компанія «Верес» від початку повномасштабної війни передала на потреби військових понад 112 тисяч одиниць продукції на загальну суму 1,6 млн гривень. Запорізький «Смарт Граніт» надав на потреби ЗСУ та ТРО 1650 тонн щебеню. На прохання місцевої влади Херсону Херсонська верф суднобудівного об’єднання Smart Maritime Group cпрямувала на відновлення електричних підстанцій після деокупації понад 2 млн гривень. Додатково 600 тисяч гривень було витрачено на підтримання енергопостачання та на інші гуманітарні потреби.

Водночас в компанії заявили, що через неможливість підприємств групи здійснювати операційну діяльність Україна як держава несе втрати. “Лише від зупинки газових родовищ держава вже недоотримала майже 200 млн грн. та 20 млн кубів газу і кожного дня ця цифра зростає. Незважаючи на намагання зупинити роботу бізнесів, ми поки не ставимо на паузу підтримку ЗСУ  та гуманітарних проєктів. Поки держава не забрала в нас цю можливість ми це будемо робити. Адже для нас, як і для всіх українців, наразі, пріоритет номер один – перемога України”, —  зазначила СЕО групи Smart Holding Юлія Кірьянова.

Нагадаємо, раніше в Smart Holding повідомляли, що держава втратила 195 млн грн податків через блокуванням діяльності «Укргазвидобутку» і «Пром-Енерго Продукту»

В компанії вважають, що підставою для зупинення дії спецдозволів стали неправомірні дії Міністерства юстиції, яке примусово видалило з реєстрів нових бенефіціарних власників компаній групи Smart Energy і повернули колишнього бенефіціара Вадима Новинського.