Смарт-Холдинг починає звільняти працівників через арешт своїх активів, повідомила компанія у пресрелізі.

“Через неможливість продовжувати операційну діяльність ми змушені звільняти людей. Ми не робили цього навіть на тимчасово окупованих територіях, і продовжували сплачувати зарплатню. Сьогодні нам не залишили іншого вибору” – йдеться в повідомленні.

Як зазначили в компанії, Міністерство юстиції України під тиском СБУ в черговий раз порушило міжнародне та українське законодавство та примусово повернуло до кінцевих бенефіціарів компаній Групи «Смарт-Холдинг» Вадима Новинського, грубо порушивши права кіпрських довірчих керуючих.

Це дало змогу накласти арешт на інші компанії Групи, зокрема, на нерухомість та суднобудівні активи, зупинити ліцензії компанії Enwell Energy, що лістингується на Лондонській біржі. Демонструється зневага не тільки до відданого українського інвестора, але і до міжнародних інвесторів. Дискусії щодо привабливого інвестиційного клімату, презентації повоєнної країни-мрії – брутальний обман міжнародної спільноти.  

“Ми зверталися до влади з закликом припинити свавільні дії правоохоронців та розблокувати операційну діяльність бізнесу, щоб 3000 українців мали роботу та отримували зарплатню, а держава – отримувала податки. З 10 квітня держава вже втратила 125 млн гривен податків, і продовжує втрачати”, – кажуть в компанії. 

Раніше повідомлялося, що п'ять кіпрських власників Smart Trust обурені діями українських держорганів. Нові бенефіціари «Смарт-Холдингу» (Smart Trust і Step Trust) вважають, що їх права були грубо порушені рішенням Мінюсту про відновлення Вадима Новинського у якості кінцевого бенефіціарного власника групи компаній, оскільки обидва Трасти є юридично обов’язковими угодами, які регулюються законодавством Кіпру та створені до накладення санкцій на Вадима Новинського.

Нагадаємо, Міністерство юстиції України наказом №1286/5 від 10.04.2023 скасувало реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань України (далі – Реєстр) щодо змін кінцевих бенефіціарних власників українських компаній ТОВ «Смарт-Холдинг», ТОВ «Укргазвидобуток», ТОВ «Регал Петролеум Корпорейшн (Юкрейн) Лімітед»,  якими нині володіють Smart Trust і Step Trust (далі – «Трасти»). Власники Трастів в односторонньому порядку були виключені з Реєстру.  

Трастіз Smart Trust і Step Trust

  • Софоклеус Андреас (громадянин Республіки Кіпр)

  • Іона Елена (громадянка Республіки Кіпр)

  • Алківіадус Константіна (громадянка Республіки Кіпр)

  • Софоклеус Харула (громадянка Республіки Кіпр)

  • Лукаїду Афродіте (громадянка Республіки Кіпр)