19 серпня, 2022, 14:20

Служби безпеки України виявило розтрату 31 тис. літрів пального зі стратегічного резерву в умовах воєнного стану. Пальне неофіційно продавалося «наліво», а прибуток «осідав» у кишенях чиновників.

Про це повідомляє прес-служба Служби безпеки України (СБУ).

На Житомирщині СБУ задокументувало схему розтрати пального зі стратегічного матеріального резерву громади, Один із заступників Бердичівського міського голови разом зі своїм спільником розтратили 31,3 тис. літрів дизельного пального на понад мільйон гривень, яке повинно було використовуватися виключно для потреб оборони та територіальної громади в умовах дії воєнного стану. У випадку активізації бойових дій на території регіону нестача стратегічного запасу пального могла поставити під загрозу готовність Сил опору, та погіршити забезпечення об’єктів місцевої інфраструктури.

За даними досудового розслідування, у березні цього року рішенням ради оборони Житомирської області було поповнено матеріальний резерв Бердичівської тергромади на додаткових 82,5 тис. літрів дизельного пального. Запас мав знаходитися на відповідальному зберіганні у визначеного місцевого підприємства. Натомість посадовець міськради із одним з керівників міської комунальної служби дали незаконну вказівку про завезення усього об’єму дизелю для зберігання на іншому сховищі одного із фігурантів провадження. Надалі пальне неофіційно продавалося «наліво», а прибуток «осідав» у кишенях чиновників. СБУ виявило, що дії зловмисників заподіяли Бердичівській міській територіальній громаді збитки на 1,06 млн гривень.

СБУ викрило заступника міськголови Бердичева

За матеріалами СБУ заступнику Бердичівського міського голови повідомлено про підозру у розтраті чужого майна за попередньою змовою групою осіб шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах, тобто за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України. Його спільнику – керівнику міської комунальної служби Бердичева – інкримінується вчинення аналогічного злочину. У межах кримінального провадження вирішується питання про відсторонення посадовців від займаних посад та обрання їм запобіжних заходів. Прокуратура готує позов про стягнення з фігурантів справи завданих територіальній громаді збитків. Документування оборудки із пальним стратегічного резерву здійснювали співробітники Управління СБ України в Житомирській області спільно зі слідчими ГУНП Житомирщини за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Джерело: Служба Безпеки України