Європейський Союз розглядає пом’якшений варіант нових санкцій щодо Росії, які набудуть чинності 5 грудня. Зокрема, планується відкласти повне впровадження механізму обмеження ціни на експорт російської нафти, повідомляє Bloomberg, посилаючись на внутрішній документ ЄС.

Відповідно до документа, ЄС збирається запровадити 45-денний перехідний період і не застосовуватиме обмежень щодо поставок нафти, завантаженої до 5 грудня і розвантаженої до 19 січня. Про таку можливість раніше говорили високопосадовці США.

Посли ЄС мають зустрітися сьогодні з метою затвердження остаточного механізму обмеження цін на російську нафту. Очікується, що на зустрічі дипломати також обговорять рівень цін. Якщо вони узгодять свої пропозиції, ЄС і Велика сімка можуть оголосити про обмеження щодо російської нафти вже в середу ввечері. 

Нові санкції передбачають заборону надавати будь-які послуги, зокрема страхування та фінансування операцій купівлі-продажу або доставки російської нафти в будь-яку точку світу, якщо сировина продається по ціні вище узгодженого порогу.

США могли підштовхнути ЄС до пом'якшення пакету нафтових санкцій, який передбачав повноцінну заборону вже з 5 грудня, оскільки хочуть зберегти поставки російської нафти на ринок та уникнути цінових стрибків.

Раніше представники G7 обговорювали встановлення ліміту цін на нафту з РФ на рівні між $40/бар. і $60/бар., але джерела, знайомі з останніми дискусіями, вважають, що “стеля” буде трохи вищою.