Рентабельність роботи НПЗ узбережжя Атлантичного океану знову наближається до рекордних показників, які були зафіксовані на початку цього року, повідомляє Platts, зазначаючи, що це викликано сезонними ремонтами заводів та страйками на підприємствах Франції.

Згідно з аналізом S&P Global Commodity Insights, маржа випуску ДП в Північно-Західній Європі значно зросла, оскільки страйки на НПЗ Франції викликали збільшення попиту на імпортну продукцію і, відповідно, підвищення цін. За словами аналітиків S&P Global Ленні Родрігеза та Ребеки Фолі, ця ситуація призвела до того, що станом на 13 жовтня маржа виробництва ДП в хабі ARA (Амстердам-Роттердам-Антверпен) зросла до $80/бар., а на випуск авіапального та бензину – до $52/бар. та $36/бар. відповідно», – написали вони в аналітичній записці від 17 жовтня.

Загалом, згідно з даними S&P Global, середня рентабельність переробки нафти Brent у Північно-Західній Європі за тиждень, що закінчився 14 жовтня, становила $23,11/бар., тоді як тижнем раніше - $19,77/бар. 

Втім, на маржу НПЗ постійно тиснуть високі ціни на природний газ. Ті підприємства, які для забезпечення своєї роботи використовують природний газ, мають приблизно на $7/бар. нижчу рентабельність, ніж ті, хто використовує мазут з високим вмістом сірки.

Північно-Західна Європа продовжує експортувати великі обсяги нафтопродуктів. Згідно з даними Kpler, у жовтні експортні поставки в цього регіону становили в середньому 2,62 млн барелів на добу, а за весь вересень - 2,587 млн барелів на добу. Певні обсяги прямують до інших країн Європи, включаючи Францію, Фінляндію або Великобританію, а частина поставок прямує до США та Африки. Поставки до охопленої страйками Франції в жовтні становили 128 тис. барелів на добу.

Рентабельність переробки Brent на Атлантичному узбережжі США становила в середньому $30,69/барель (за тиждень, що закінчився 14 жовтня), тоді як тижнем раніше маржа становила $26,83/барель. Однак до рекорду травня - $60,38/бар. -  ще далеко.

Підвищення маржі частково пояснюється меншим обсягом виробництва на місцевих нафтопереробних заводах і низькими запасами пального. За останніми даними Управління енергетичної інформації, запаси дистилятів у США становили 25,6 млн барелів за тиждень, що закінчився 7 жовтня, що значно нижче середнього показника за п'ять років - 48,4 млн барелів.