10 серпня, 2022, 14:50

Продажі електромобілів у Китаї за підсумками 2022 року подвояться та досягнуть рекордних 6 млн од., повідомляє Bloomberg, посилаючись на заяву Китайської асоціації виробників легкових автомобілів. Її аналітики збільшили свою оцінку з 5,5 млн од. електрокарів, що, як очікувались раніше, будуть продані протягом року.

Дані асоціації показують, що поставки електрокарів зросли більш ніж удвічі в липні, до приблизно 486 тис. одиниць, що становить 26,7% ринку нових автомобілів Китаю. Водночас загальні продажі легкових автомобілів зросли на 20% порівняно з аналогічним періодом минулого року, до 1,84 млн одиниць.

Підвищення прогнозу до 6 млн од. означає, що цього року продажі електромобілів в Піднебесній можуть подвоїтись порівняно з торішнім показником, коли було зареєстровано 2,99 млн од. Ці очікування підкреслюють різке зростання попиту на екологічно чисті автомобілі в Китаї та означають виклик для виробників бензинових автівок, які мають адаптуватися до ринку, який швидко стає “зеленим”.

Китайська “дочка” Tesla Inc. в липні поставила 28,2 тис. електромобілів, з яких 8,46 тис. пішло на внутрішній ринок, а 19,76 тис. було експортовано - переважно до Європи та іншиз країн Азії. Різке падіння виробництва Tesla - на 64% порівняно з червнем - було в основному викликано зупинкою виробництва заводу в Шанхаї для модернізації. Після неї завод має подвоїти потужність випуску до 1 млн авто на рік.

BYD Co., яка на початку цього року припинила виробництво автомобілів, що працюють лише на викопному паливі, повідомила про продажі за минулий місяць 162,53 тис. авто  - як електромобілів, так і гібридів, що підключаються до мережі.

Наразі Tesla та BYD домінують на китайському ринку електрокарів.