14 червня, 2022, 08:45

Тільки в 12% випадків під час перевірки цін на АЗС не було виявлено правопорушень, йдеться у повідомленні в Головному управлінні Держспоживслужби в Дніпроперовській області.

«Спеціалісти провели 21 перевірку, з них завершено 12 обстежень об’єктів АЗС, тільки на 2 АЗС не було виявлено завищення цін на пальне, у всіх інших випадках були виявлені такі порушення:

  • на 7 АЗС було зафіксовано перешкоджання діяльності посадових осіб, через що на суб’єктів господарювання було накладено штрафні санкції у розмірі 238 тис. грн;
  • на деяких стелах АЗС ціни відрізнялися від ціни, вказаної у чеку;
  • відмови у розрахунку банківською карткою.

Усього сума застосованих адміністративно-господарських санкцій за результатами перевірок АЗС складає 397,1 тис. грн, у тому числі необґрунтовано отримана виручка – 79,5 тис. грн, штраф – 317,6 тис. грн» - підкреслюють в установі.

Також у Джержпродспоживслужбі повідомили, що перевірки тривають ще на 9 АЗС області.

Нагадаємо, що уряд 17 травня «відпустив» ціни на паливо. Держспоживслужба України з 22 травня розпочала перевірки ціноутворення на АЗС.

Статистика видання Нафторинок говорить, що у 2021 році Україна імпортувала 6,85 млн тонн дизелю, 1,28 млн тонн бензинів і 1,6 млн тонн автогазу, а спожила: 8 млн тонн дизелю, 5 млн тонн бензинів та близько 2 млн тонн автогазу.

До 24 лютого близько 80% спожитих нафтопродуктів Україна імпортувала

Джерело: Держпродспоживслужба