24 травня, 2022, 13:27

Польська енергетична група Unimot очікує, що ЄС невдовзі заборонить постачання російської нафти до Європи і хотіла б постачати імпортне дизпальне до Німеччини, повідомляє Reuters з посиланням на заяву директора компанії.

Минулого місяця Unimot, продавець пального та електроенергії, орендувала перевалку у Галфхавні в Данії для імпорту в Європу неросійського дизельного пального. Потужність перевалки дає можливість повністю покрити потреби Польщі в імпорті пального та додатково постачали нафтопродукти і інші країни, зокрема до Німеччини. «Ми інвестували в данський термінал і зараз чекаємо на санкції ЄС, це буде ключовим драйвером наших прибутків у 2023 році», - заявив у чаті з інвесторами генеральний директор Unimot Адам Сікорський. Він поки не може оцінити, скільки ДП компанія постачатиме до Німеччині, враховуючи невизначене майбутнє НПЗ PCK Schwedt у Східній Німеччині, що належить компанії “Роснефть”.

Європейський Союз вже тривалий час обговорює ембарго на російську нафту та нафтопродукти у відповідь на військове вторгнення РФ в Україну.  «Європейський Союз щомісяця імпортує 3 млн т російського дизпального, і Німеччина дуже від нього залежить, - сказав Сікорський. - Данський термінал допоможе нам постачати пальне до Німеччини, і це тому ми також відкриваємо наш швейцарський офіс у Женеві».