20 березня, 2023, 16:20

Перша партія російської нафти прибуде до Пакистану в перший тиждень квітня, передає пакистанське видання The Business Recorder з посиланням на заяву міністра нафти країни Мусадіка Маліка.

Росія та Пакистан наприкінці січня досягли домовленості про постачання нафти та нафтопродуктів і планували до кінця березня підготувати угоду про постачання нафти, де були б вирішені питання логістики, страхування, оплати та обсягів поставок. 

«Наша комерційна угода знаходиться на завершальній стадії, і до березня вся комерційна угода буде узгоджена», — сказав Малік. «У квітні ми дамо їм перше замовлення на доставку. Перший вантаж сирої нафти з Росії надійде до кінця квітня», – додав міністр.

Як повідомив Малік, країна імпортує близько 10 млн т на тік, і могла б покривати за рахунок російської нафти понад третину імпорту.

Пакистан імпортує нафти в основному з Близького Сходу, а саме з Саудівської Аравії та ОАЕ. Всі імпортні поставки нафти здійснюються через термінали Fatco у порту Касім та Keamari у порту Карачі. Звідси нафта трубопровідним транспортом постачається на НПЗ Пакистану.

Як повідомлялося в січні, Росія вперше поставлятиме Пакистану бензин залізницею. За інформацією Reuters, російська компанія «ФортеИнвест» продала пакистанському трейдеру першу партію бензину обсягом 1 тис. т виробництва НПЗ в Орську. Нафтопродукти будуть доставлені залізницею з НПЗ в Оренбурзькій області Росії поблизу кордону з Казахстаном до Афганістану та перевантажені у цистерни для доставки до Пакистану.