10 листопада, 2022, 12:45

Працівники нафтопереробного заводу Feyzin біля Ліону у Франції проголосували за повернення до роботи після 6 тижнів страйку, повідомляє Argus. Це був останній з 5 заводів, які у вересні-жовтні оголосили забастовку, вимагаючи підвищення заробітної плати, що спричинило масовий дефіцит пального на АЗС країни.

Робітники профспілки CGT на нафтопереробному заводі TotalEnergies Feyzin біля Ліона потужністю 109,3 бар./добу у вівторок проголосували за повернення до роботи після шеститижневої перерви. Члени інших профспілок, що також працюють у Фейзіні, припинили страйк раніше - в середині жовтня. Однак незрозуміло, коли НПЗ повністю відновить роботу, адже перед страйком на нафтопереробному заводі сталася пожежа в установці каталітичного крекінгу, а строки ремонтних робіт наразі невідомі.

Працівники двох інших французьких нафтопереробних заводів TotalEnergies - Donges потужністю 219 тис. барелів на добу та Gonfreville потужністю 246,9 тис. барелів на добу - вже повернулися до роботи. Страйк у Donges завершився минулого місяця, а в Gonfreville - на початку листопада, однак невідомо, чи завод поновив випуск продукції.

Тим часом два французькі нафтопереробні заводи ExxonMobil - НПЗ у Фосі та Порт-Жером потужністю 133 тис. барелів на добу та 236 тис. барелів на добу відповідно вже запущені в роботу. 

Загалом у жовтні страйкували працівники п’яти із шести нафтопереробних заводів Франції, вимагаючи підвищення зарплати, тоді як працювало лише британсько-китайське підприємство Petroineos у Лавері потужністю 207 тис. барелів на добу. Загальна потужність французьких НПЗ становить 1,15 млн барелів на добу.