Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виключило з переліку міжнародних спонсорів війни американську компанію Liberian International Ship & Corporate Registry (LISCR), яка адмініструє судна з Ліберійського міжнародного суднового і корпоративного реєстру. Про це агентство повідомило на своєму сайті.

LISCR надіслала до НАЗК лист, де зазначила про виконання умов, які дозволяють виключити її з переліку. Зокрема, LISCR повідомила, що усі судна російського «Совкомфлоту» були вилучені з Ліберійського міжнародного суднового і корпоративного реєстру. 

В НАЗК нагадали, що у 2022 році найбільша судноплавна компанія РФ «Совкомфлот» передала функції з управління своїми майже 100 суднами компанії SCF Management Services Dubai LTD (Об'єднані Арабські Емірати). Раніше ці самі судна «Совкомфлот» передавав в управління SCF Management Services Ltd, зареєстрованій в Санкт-Петербурзі. Згодом SCF Management Services Dubai LTD змінила свою назву на SUN SHIP MANAGEMENT. Однак засновником вказаної компанії залишилась SCF Overseas Holding, афілійована з АО «Совкомфлот».

При цьому 80 з майже 100 танкерів «Совкомфлоту» були зареєстровані під прапором Ліберії. Відповідно, реєстрація та обслуговування суден здійснювалася Ліберійським міжнародним судновим і корпоративним реєстром. Це дозволяло суднам підсанкційного «Совкомфлоту» продовжувати перевозити та торгувати своєю нафтою.

«Національне агентство вітає рішення LISCR про анулювання реєстрації усіх суден компаній SCF Management Services LTD та SUN SHIP MANAGEMENT. Це позбавляє росію ще однієї стратегічно важливої для неї лазівки з обходу санкцій. Таке рішення демонструє, що міжнародні компанії готові продовжувати обʼєднуватись задля відновлення справедливості та посилення демократії по всьому світу», — йдеться в заяві НАЗК. 

Ліберійський реєстр налічує понад 5600 суден загальною валовою місткістю понад 242 мільйони тонн, що становить 15% від світового океанського флоту. Ліберійський реєстр управляється американською приватною компанією LISCR, яка працює по всьому світу, зазначається на сайті організації.