7 серпня, 2023, 12:10

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відновило статус пʼятьох грецьких компаній-перевізників у переліку «Міжнародних спонсорів війни», оскільки ці компанії не виконали умови, узгоджені під час переговорів щодо виключення їх з переліку. Про це повідомляється на сайті НАЗК.

Як зазначають в агентстві, нещодавно українська та грецька сторони розпочали перемовини, на яких  грецьким компаніям було запропоновано виконати такі умови: припинити практику вимкнення транспондерів (пристроїв для відстеження навігації суден) та перевантаження вантажів з борту на борт, а також публічно засудити російську агресію.

«Проблему вимкнення транспондерів та перевалки з борту на борт було вирішено у 11-ому пакеті санкцій ЄС. Проте ці пʼять грецьких компаній-перевізників не виконали у визначений строк вимогу публічного засудження російської агресії», – йдеться у заяві НАЗК. Через це агентство відновило їхній статус у переліку «Міжнародних спонсорів війни».

В НАЗК нагадали, що влітку 2022 року надали статус спонсорів війни п’яти грецьким компаніям – Dynacom Tankers Management (DTM); Delta Tankers LTD; Thenamaris Ships Management Inc.; Minerva Marine; TMC Tankers LTD. Компанії транспортували російську нафту та нафтопродукти, тим самим поповнюючи бюджет країни-агресора та фінансуючи російське вторгнення. 

Нагадаємо, НАЗК призупинило статус спонсорів війни для 5 грецьких операторів танкерів напередодні ухвалення 11-го пакету санкцій ЄС.