1 червня, 2022, 13:25

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Хорватії потрібно до 60 днів, щоб збільшити пропускну здатність свого нафтопроводу Adria для доставки неросійської нафти в Угорщину.

«Щоб замінити в південній Дружбі російську нафту, яка йде в Угорщину, у Хорватії є нафтопровод Adria, де ми можемо збільшити, як пояснили нам сьогодні ввечері, пропускну здатність, щоб з часом вона доставляла інші нафту, ніж російську, і зможе доставити її в Угорщину», - сказала  Von Der Leyen на прес-конференції в Брюсселі за підсумками зустрічі лідерів ЄС, на якій обговорювався шостий пакет санкцій проти Росії через її вторгнення в Україну, а також заходи щодо забезпечення енергетичної незалежності ЄС від Росії.

«Час, необхідний для такого збільшення потужності, становив приблизно 45-60 днів, тому це в розумні терміни, і для цього потрібні певні інвестиції, і об’єктивно для цієї країни, що не має виходу до моря, Угорщини також доведеться оновлювати НПЗ, оскільки російська нафта є іншої якості, ніж адріатична нафта», – додала Von Der Leyen.

Лідери Європейського Союзу погодились на поступки Угорщині, що не має виходу до моря, щоб погодити нафтове ембарго проти Росії через її вторгнення в Україну, досягнувши угоди вранці у вівторок про скорочення 90% імпорту сирої нафти Росії до ЄС до кінця цього року.

Прем'єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович заявив у понеділок, що потужність нафтопроводу Adria може бути розширена на 30% протягом 20-30 днів за рахунок інвестицій у розмірі €8 млн, повідомляє державне телебачення HRT.

Нафтопровод Adria транспортує 11,4 млн т сирої нафти на рік, і збільшення його потужності на 30% може привести до понад 15 млн т, щоб забезпечити нормальні поставки сирої нафти в Угорщину та Словаччину, цитує HRT Пленкович зустріч у Брюсселі.

Довідка НафтоРинку:

Janaf компанія, яка керує нафтопроводом Adria, має термінали сирої нафти та нафтопродуктів, розташованих на острові Крк, а також у Сісаку, Вір’є, Славонський Брод і Житняк. Він експлуатує 622 км трубопроводів.