Дві асоціації подали заяву проти французького енергетичного гіганта TotalEnergies про «співучасть у військових злочинах» за нібито постачання пального для російських літаків, які бомбили Україну, повідомила агенція AFP, посилаючись на свої джерела. 

Французька організація Darwin Climax Coalition і українська Razom We Stand у червер передали заяву національному антитерористичному прокурору Франції, який розслідує звинувачення у військових злочинах.

У серпні газета Le Monde повідомила, що TotalEnergies бере участь у постачанні газового конденсату для виробництва авіаційного пального, яке, можливо, використовувалося російськими військовими літаками в Україні. Йшлося про постачання сировини через компанію “Тернефтегаз”, в якій TotalEnergies має 49%, а 51% належить російській “Новатек”.

В кінці серпня на тлі критики щодо її діяльності в Росії TotalEnergies повідомила, що продає свої 49% в "Тернефтегазі" “Новатеку”. ​​Закриття угоди очікувалося у вересні 2022 року. TotalEnergies володіє міноритарними пакетами акцій в низці недержавних російських компаній: в «Новатек» (19,4%), Yamal LNG (20%), Arctic LNG 2 (10%).

В судовій заяві, з якою ознайомилося агентство AFP, TotalEnergies звинувачують у допомозі російському уряду з «необхідними засоби для вчинення військових злочинів», «продовжуючи розробку Термокарстового родовища» на півночі Росії. “Тернефтегаз” видобуває на Термокарстовому родовищі газовий конденсат, який по трубопроводу направляється на переробний завод «Новатек» у Пуровському. Потім його перевозили залізницею для подальшої переробки в авіаційне паливо в місто Омськ на півдні Сибіру. Це паливо було відправлено на російські авіабази поблизу українського кордону, повідомляла газета Le Monde з посиланням на дані фінансової інформаційної компанії Refinitiv. Human Rights Watch і Amnesty International звинуватили ескадрильї, що базуються там, в атаках на мирних жителів, включаючи бомбардування 16 березня маріупольського театру, де, як вважають, загинули сотні людей, що Amnesty назвала воєнним злочином.

В TotalEnergies звинувачення у причетності до військових злочинів назвали обурливими, наклепницькими та безпідставними. Минулого тижня генеральний директор TotalEnergies Патрік Пуйан уже відповів на ці звинувачення, заявивши, що вся продукція йшла на експорт. «Це неправильно, абсолютно неправильно, і ви не знайдете жодного доказу того, що хоч якийсь конденсат з Термокарстового йшов на нафтопереробні заводи в Росії», - сказав він на Energy Intelligence Forum у Лондоні.