12 квітня, 2023, 12:25

Угорська компанія MOL безпосередньо розплачуватиметься з Україною за транзит російської нафти трубопроводом "Дружба". Про це повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто після переговорів у Москві з віце-прем'єром РФ Алєксандром Новаком, передає російська агенція “ТАСС”.

Сійярто заявив, що українська влада вирішила підняти ціни за перекачування сировини, обґрунтувавши це зростанням ризиків у зв'язку з військовим конфліктом на території країни. Це ускладнило взаємні розрахунки сторін та постачання нафти. За його словами, у Москві вдалося домовитися, що пунктом передачі сирої нафти, як і раніше, буде кордон Угорщини та України, сказав Сійярто.

"Нам також вдалося домовитися, що для збереження поставок і транзиту через Україну компанія MOL розраховуватиметься за транзит безпосередньо з українським оператором трубопровідної мережі", – сказав Сійярто у відеозверненні, яке транслювалося на його сторінці у Facebook.

Міністр зазначив, що у 2022 році близько 80% постачання нафти до Угорщини здійснювалося трубопроводом "Дружба". Проте становище серйозно ускладнилося через російсько-українську війну. "Якщо російська компанія продовжуватиме розраховуватися за транзит з українською компанією, це може створити досить серйозну невизначеність у нинішній ситуації", – пояснив Сійярто. За його словами, щоб забезпечити безперервність транзиту російської нафти через Україну, MOL розраховуватиметься безпосередньо з українським оператором.

Як повідомляв раніше уряд РФ, у 2022 році Угорщина отримала південною гілкою нафтопроводу "Дружба" 4,9 млн тонн нафти.

Раніше російські ЗМІ повідомили, що «Укртранснафта» не змогла підвищити тариф на транзит російської нафти по «Дружбі».