7 вересня, 2022, 16:35

Миколаївська обласна прокуратура повідомила про підозру керівництву незаконної АЗС з численними порушеннями правил безпеки.

Підозру отримали колишній та діючий керівник заправки у м. Первомайськ за фактом порушення правил безпеки на вибухонебезпечному підприємстві особою, яка зобов'язана їх дотримувати, що створило загрозу загибелі людей та настання інших тяжких наслідків (ч. 1 ст. 273 КК України). Слідством встановлено, на АЗК на якому зберігалось велика кількість нафтопродуктів, здійснював свою діяльність за відсутності будь-яких дозвільних документів на устаткування, з порушеннями правил вибухопожежної безпеки, чим було створено реальну загрозу життю як працівників АЗК, так і її відвідувачів.

Загалом у наземних та підземних сталевих резервуарах зберігалось близько 400 тон нафтопродуктів (дизель, бензин, газ). На теперішній час діяльність АЗК припинено, проводяться санкціоновані судом обшуки на підприємстві та за місцем мешкання підозрюваних.

Під час огляду території комплексу виявлені суттєві порушення чинних норм законодавства. Зокрема, територія не облаштована навіть елементарними засобами протипожежної безпеки, а працівники підприємства не проходили будь-яких протипожежних інструктажів та спеціалізованого навчання про правила безпеки на підприємствах, що виконують роботи підвищеної небезпеки. Досудове розслідування здійснюється слідчими СУ ГУНП в Миколаївській області за оперативного супроводу СБУ в області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Зазначимо, співставляючі матеріали прес-релізів правоохоронців, рік тому групу підприємців пов'язану з цією АЗС було викрито на крадіжці пропан-бутану в Первомайську з залізничних цистерн: один водій потяга залишав вагони в обумовленому місці. Там вже чекали інші фігуранти на спеціально орендованій вантажівці, які приєднували обладнання та відкачували газ. Потім крадений газ у супроводі організатора доставляли на підконтрольні заправні станції. У ході проведення розшукових заходів була встановлена територія ферми, на якій приховувались знаряддя злочину, а також автомобіль газовоз, що знаходився там перед викраденням газу з цистерн.