У 2023 році «Укрнафта» провела 4 635 закупівель для видобувних, технологічних та інших потреб на суму 6,24 млрд грн. Про це повідомив керівник компанії Сергій Корецький на своїй сторінці у FaceBook.

«Закупівлі були проведені у державній системі Prozorro за допомогою відкритих торгів та використання Prozorro Market», — зазначив він.

Крім того, було укладено зовнішньоекономічні договори. Це, за словами Корецького, є без перебільшень проривом для компанії. Минулого року «Укрнафта» підписала меморандум з The American Petroleum Institute та взяла курс на міжнародні стандарти видобутку та сервісу і заміну застарілого російського, білоруського та радянського обладнання на сучасні технології.

Зараз компанія вже має укладені договори та рамкові угоди зі світовими лідерами в галузі нафтовидобутку та нафтосервісу.

З американською Baker Hughes GmbH компанія уклала угоду про закупівлю 34 установок електровідцентрових насосів. Перша партія поставлена 4 січня 2024, наступні поставки плануються у лютому. Також погоджено замовлення 309 таких установок та супутнього обладнання, постачання партіями протягом 2024 року.

У китайської Laizhou City Rising Star Artificial Lift CO. LTD «Укрнафта» купує запчастини до електровідцентрових насосів, що вже працюють на свердловинах, а у китайської Changfeng Wire and Cable — нафтопогружний кабель.

З американською Weatherford Products GmbH компанія підписала договір про закупівлю 478 штангових глибинних насосів, з німецькою Oil Dynamics GmbH — на 200 установок електровідцентрових насосів. Перша партія насосів обсягом 50 од. вже доставлена на склад в Долині.

Крім того, укладено рамкову угоду з ТОВ «Везерфорд Україна» на виконання робіт та послуг і постачання обладнання для геологорозвідки, буріння, розробки, видобутку, інтенсифікації свердловин та родовищ. 

«В рамках співпраці за цією угодою вже надано послуги з геофізичних досліджень та спуску обсадної колони на одній із свердловин, а також очікується постачання 2 дозувальних установок подачі рідких хімікатів», — написав Корецький.

Підписана також рамкова угода з саудівською Alkhorayef Petroleum Company на закупівлю обладнання для свердловин, в рамках якої узгоджено перше замовлення на постачання у 2024 році 50 установок електровідцентрових насосів та супутнього обладнання, додав очільник «Укрнафти».