Кількість морських бурових суден, що використовуються для розвідки та видобутку нафти і газу, у травні відновилася до допандемічного рівня, повідомляє Reuters з посиланням на дані нафтосервісної компанії Baker Hughes.
Як повідомляється, кількість задіяних бурових суден збільшившись на 45% порівняно з жовтнем 2020 року, коли цей показник опустився до мінімуму на тлі жорстких карантинних обмежень.
Зростання обсягів буріння вже сприяло підвищенню добових ставок на оренду бурових установок. Вони підвищилися до найвищого рівня з 2014 року, коли сировинні ринки обвалилися на тлі зростання видобутку вуглеводнів, зокрема, в США.
Аналітики Wood Mackenzie прогнозують подальше зростання активності, очікуючи, що до 2025 року обсяги морської розвідки та буріння зростуть на 20%.
Міжнародне енергетичне агентство прогнозує, що світові інвестиції у видобуток нафти і газу у 2023 році зростуть приблизно на 11%, до $528 млрд, що є найвищим показником з 2015 року.
Аналітики Barclays очікують, що кількість офшорних нафтогазових проектів, які цього року отримають погодження на фінансування, досягне 10-річного максимуму.
Тим часом Wood Mackenzie прогнозує, що на розробку 27 мільярдів барелів нафтових запасів буде виділено до $185 млрд. При цьому міжнародні нафтові компанії зосередяться на глибоководних родовищах.