Китайські НПЗ, швидше за все, збільшать експорт нафтопродуктів в останні два місяці 2022 року та на початку 2023 року, повідомили торговельні джерела Reuters.
За інформацією джерел, остання встановлена Пекіном державна квота на експорт нафтопродуктів на 2022 рік становить 15 млн т. З них приблизно 13,25 млн т припадає на бензин, дизельне та авіаційне пальне, і ще 1,75 млн т - на морське пальне з низьким вмістом сірки. Таким чином, загальна квота на експорт пального на 2022 рік збільшилася до 37,25 млн т, що відповідає обсягам за 2021 рік.
У період з січня по серпень цього року Китай експортував близько 16,4 млн т нафтопродуктів, включаючи 7,56 млн т бензину, 5,54 млн т авіаційного пального і 3,25 млн т дизельного пального, показали дані китайської митниці.
Консультаційна компанія FGE підрахувала, що на кінець вересня у китайських нафтопереробників залишилися невикористані квоти на експорт приблизно 7 млн т пального. «Разом із новими квотами НПЗ мають понад 20 млн т квот на четвертий квартал», - йдеться в повідомленні аналітиків FGE.
Щоб виконати квоти, китайським нафтопереробникам, ймовірно, доведеться збільшити експорт пального майже до 2 млн барелів на добу в листопаді та грудні, але високі ставки на фрахт і низька експортна маржа бензину можуть перешкодити зробити це, повідомляє FGE.
За підрахунками аналітиків Citi, експорт пального з Китаю може подвоїтися і становитиме 4-5 млн на місяць у листопаді-грудні.
Також очікується, що китайські нафтопереробні підприємства найбільше збільшать експорт дизельного палива, оскільки його вигідніше експортувати, ніж бензин і авіаційне пальне, вважають аналітики.
За оцінками місцевої консалтингової компанії Longzhong, китайські нафтопереробні заводи, особливо державні, повинні будуть збільшити завантаження щонайменше до 82%, а так звані "чайники" – приблизно до 60%, якщо вони хочуть використати 80% виділених квот до кінця року.
Операційні показники державних нафтопереробних заводів і незалежних "чайників" становили 75,87% і 57,54% відповідно наприкінці вересня, що недостатньо для задоволення зростаючого внутрішнього попиту та виконання квоти на експорт в розмірі 15 мон т, сказав аналітик Longzhong Дін Сю.
Збільшення китайського експорту, ймовірно, допоможе стабілізувати світові ринки нафтопродуктів та частково замінить поставки з Росії. Збільшення експорту нафтопродуктів з Китаю значно підтримає ринки, оскільки існують занепокоєння щодо майбутнього ембарго ЄС на російські поставки, сказала віце-президент із дослідження товарів і валют Religare Broking Сугандха Сачдева.