18 жовтня, 2022, 13:50

Гайана оголосила тендер на проєктування, фінансування та будівництво НПЗ потужністю 30 тис. барелів на добу, який має стати першим в країні нафтопереробним підприємством, повідомляє Reuters. 

«Через два місяці ми отримаємо пропозиції від тих, хто зацікавлений у будівництві», - сказав президент країни Ірфаан Алі. «Можливості, які це створить для транспорту та логістики, будівельної галузі, сфери послуг, сектору оренди є величезними та принесуть величезну користь людям регіону», – додав він.

Як очікується, будівельні роботи розпочнуться в першій половині 2023 року, а проєкт буде завершено протягом двох років. Заявки приймаються до середини грудня.

Видобувати нафту в Гайані почали у 2019 році. З тих пір консорціум під керівництвом Exxon Mobil збільшив видобуток нафти та газу в країні майже до 400 тис. барелів на добу, що є стрімким зростанням. Наразі весь обсяг сирої нафти йде на експорт.

Уряд планує надати учасникам проєкту 10-річні податкові канікули, а також забезпечить поставки сирої нафти на підприємство. Проте володіти часткою НПЗ влада не планує.

До 2027 року консорціум під керівництвом Exxon розраховує збільшити обсяги видобутку до 1,2 млн барелів нафти на добу. Гайана пообіцяла незабаром оголосити конкурс на розробку нових нафтових і газових морських родовищ.