26 вересня, 2022, 14:40

Ірак розпочав пробну експлуатацію нафтопереробного заводу Кербала, що знаходиться в 100 км на південь від столиці Багдада, йдеться в заяві міністерства нафти країни. Зазначається також, що виробнича потужність НПЗ становить 140 тис. барелів нафти на добу.

За інформацією з відкритих джерел, будівництво нафтопереробного заводу Кербала в провінції Південна Кербала почалося в лютому 2014 року. Нафтопереробний завод, побудований на земельній ділянці площею 6 км², вироблятиме скраплений газ, бензин, газойль, мазут, авіаційне паливо і бітум. Виготовлене пальне відповідатиме міжнародним стандартам, зокрема європейським.

У липні 2011 року компанія Refinery of Karbala Corporation була призначена оператором нового заводу та відповідальною за його будівництво. НПЗ будується у співпраці між ATCONZ та Invest International, а також у рамках угод, підписаних урядами Італії та Іраку. 

Спільне підприємство декількох міжнародних компаній під керівництвом корейської Hyundai Engineering & Construction (HEC) у квітні 2013 року отримало контракт на проєктування та будівництво заводу. GS Construction відповідає за хімічне обладнання, включаючи установки вакуумної дистиляції, а Hyundai - за установки з переробки нафти.

Раніше очікувалося, що інвестиції в будівництво НПЗ становитимуть $6,04 млрд.